Bitcoin pokračuje v zotavovaní sa zo strát z prechádzajúcich týždňov. Jeho cena sa aktuálne pohybuje okolo úrovne 39-tisíc dolárov.

Cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny sa podľa CoinMarketCap nachádzala pred 9.00 h ráno SELČ s plusom približne 6 percent na 38 961,18 dolárov. Bitcoin sa dostal pod veľký tlak v polovici mája a jeho cena padla takmer na 30-tisíc dolárov, keď mesiac predtým sa dostala až na rekordných takmer 65-tisíc dolárov.

WA 24 archív Hongkong -  Na archívnej snímke z 12. mája 2021 reklama na bitcoin, jednu z kryptomien, sa nachádza na električke v Hongkongu. Výpredaj bitcoinu pokračuje. Jeho cena v stredu 19. mája padla pod hranicu 40.000 USD (32.727,87 eura) a dostala sa najnižšie za 3,5 mesiaca. Oslabovanie bitcoinu sťahuje aj ďalšie digitálne meny, pričom hodnota celého trhu v priebehu 24 hodín klesla takmer o 280 miliárd USD. Jedným z dôvodov aktuálneho vývoja sú nove čínske reštrikcie týkajúce sa transakcií
Neprehliadnite

Čína sľúbila zasiahnuť proti ťažbe a obchodovaniu s bitcoinmi, kryptomeny opäť padli

Výpredaj bitcoinu spustili vyjadrenia šéfa Tesly Elona Muska, ktorý na Twitteri 12. mája uviedol, že Tesla prestáva prijímať bitcoiny pri platbách za svoje elektromobily. Dôvodom mala byť vysoká spotreba elektriny pri ťažbe bitcoinu a jej negatívne environmentálne následky. Tesla pritom ohlásila akceptáciu bitcoinu len necelé dva mesiace predtým.

Tlak na bitcoin a ďalšie kryptomeny potom zvýšili opatrenia Číny, ktorá zakázala finančným inštitúciám a sprostredkovateľom platieb poskytovať služby súvisiace s transakciami s kryptomenami.