Bitcoin pokračuje v raste. Jeho cena je najvyššia za 6 mesiacov a približuje sa k rekordnému maximu. Podporuje ho očakávaná kotácia fondu obchodovaného na burze (ETF) založeného na termínovaných kontraktoch na bitcoin, ktorá by mohla prilákať ďalšie investície do kryptomien.

Cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny sa v ázijskom obchodovaní dostala až na 62 991 amerických dolárov (54 284 eur), čo je najviac od polovice apríla, a približuje sa k rekordnému maximu 64 869 amerických dolárov.

Bitcoin sa tesne pred 15.00 h SELČ podľa CoinMarketCap obchodoval s plusom takmer 3 percentá po 62 195,98 amerického dolára.

Bitcoin sa v októbri posilnil približne o 40 percent. Podporili ho nádeje, že spustenie bitcoinových ETF fondov priláka miliardy dolárov od dôchodkových fondov a ďalších veľkých investorov.

ProShares Bitcoin Strategy ETF by sa mal od utorka obchodovať na burze v USA. Podmienkou bolo, že americká komisia pre cenné papiere a burzy SEC nevznesie proti kotácii námietku, pričom 75-dňová lehota na to vypršala v pondelok (18. 10.). Podľa analytikov tento ETF tiež uľahčí prístup retailových investorov ku kryptomenám.

Bitcoin
Neprehliadnite

Bitcoin je na polročnom maxime, cena kryptomeny prekonala 60-tisíc dolárov