Zdá sa, že kryptozima neodchádza

Síce kryptonadšenci opisujú súčasnú situáciu na trhu s kryptomenami len ako ďalší prepad, fenomén známy ako kryptozima má reálne a možno aj trvalé následky pre jeden z najvolatilnejších finančných sektorov.

Od mája 2022 prepustilo zamestnancov 38 spoločností v kryptopriemysle, medzi nimi kryptoburzy BitMEX a Coinbase, poskytovatelia služieb s kryptomenami, Crypto.com a Blockchain.com, ako aj trh NFT - OpenSea.

130 spoločností v skupine FTX oficiálne požiadalo o bankrot pre nedostatok likvidity. Hlavnými dôvodmi boli zvýšené výbery používateľov počnúc 6. novembrom a odhalenie, že Alameda Research, spoločnosť v skupine FTX Group, mala významnú časť svojich držieb vo vlastnej kryptomene FTT.

Najväčšie kryptoburzy v roku 2022

Keď sa pozrieme na objem obchodovania na najväčších kryptoburzách od začiatku roka, podľa výpočtov analytikov z The Block, FTX je na štvrtom mieste za Coinbase a OKX.

Žiadna burza sa však ani len nepribližuje k objemom obchodov Binance, pričom transakcie v období medzi januárom a 11. novembrom dosiahli 4,6 bilióna dolárov.

Infographic: Binance Dominates Crypto Exchange Landscape | Statista You will find more infographics at Statista

Binance nepomôže troskotajúcej FTX

Binance sa stala jednou z prvých spoločností, ktoré ponúkli záchranu spoločnosti FTX, ale transakcia stroskotala rovnako rýchlo, ako bola oznámená.

„V dôsledku korporátnej due diligence, ako aj najnovších správ týkajúcich sa nesprávneho zaobchádzania s finančnými prostriedkami zákazníkov a údajných vyšetrovaní agentúry USA, sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať v možnej akvizícii FTX.com,“ oznámila spoločnosť 9. novembra na Twitteri.

Úsilie FTX zachrániť svoje podnikanie a ďalšie znehodnocovanie kryptomien spôsobilo, že zákonodarcovia v USA budú hlasnejšie žiadať prísnejšie regulácie kryptomien.

Ďalšie dôležité informácie