Generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva vnútra (MV) SR Anna Bilecová informovala v utorok ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) o rozhodnutí požiadať o uvoľnenie z funkcie. Mikulec jej rozhodnutie akceptuje. TASR o tom informovala hovorkyňa MV SR Barbara Túrosová.

„Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov,“ uviedla A. Bilecová. Reaguje tak na otázky spojené s kauzou karuselového podvodu s DPH a jej kontaktom s obvineným Ladislavom P. Minister vnútra jej rozhodnutie odstúpiť ocenil, keďže sa tak nebude spoločnosť ďalej polarizovať pochybnosťami o jej minulosti.

Neprehliadnite

Minister Heger: Chceme zmeniť výber DPH a zaviesť reverse charge

V tlačovej správe však R. Mikulec tvrdí, že tieto pochybnosti neboli nijako preukázané. Jej odvolanie avizuje R. Mikulec navrhnúť na utorkovom rokovaní vlády SR. Prepisy odposluchov obvineného Ladislava P. s Bilecovou sú podľa denníka Sme súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov, do ktorých sa zapojilo v rokoch 2007 až 2011 viac ako sto firiem a spôsobilo škodu štátu vo výške prevyšujúcej 70 miliónov eur.

Denník upozorňuje, že spolupracujúci obvinený Milan Ch. mal českým policajtom vysvetliť prepisy odposluchov medzi A. Bilecovou a Ladislavom P. tak, že sa mali rozprávať o úplatku za kladne vybavené daňové kontroly. A. Bilecová tieto obvinenia odmietala a pôvodne navrhovala podstúpiť detektor lži.