Novozvolený americký prezident Joe Biden si pri hre s jedným zo svojich psov vykrútil členok a „z opatrnosti“ absolvuje lekárske vyšetrenie, oznámila v nedeľu jeho kancelária. Informovala o tom agentúra AP.

Politik Demokratickej strany utrpel zranenie v sobotu, keď sa hral s Majorom, jedným z dvoch psov, ktoré Bidenovci vlastnia, a pošmykol sa pri tom. V nedeľu popoludní išiel podľa svojej kancelárie na kontrolu k ortopédovi.

EBE 2 Washington - Na snímke americký prezident Donald Trump počas tlačovej konferencie, na ktorej informoval o plánoch týkajúcich sa autorizácie a distribúcie vakcíny proti koronavírusu a možného lockdownu, takmer pripustil, že v Bielom dome už nebude veľmi dlho v piatok 13. novembra 2020. FOTO TASR/AP
President Donald Trump speaks in the Rose Garden of the White House, Friday, Nov. 13, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Podľa Trumpa musí Biden dokázať, že hlasy nezískal nezákonne

Majora si Bidenovci adoptovali v roku 2018 a svojho prvého psa menom Champ si zaobstarali po voľbách v roku 2008. Manželia už oznámili, že psy si vezmú do Bieleho domu, pričom si chcú zadovážiť aj mačku.