Spojené štáty v najbližších dňoch oznámia ďalšiu dodávku zbraní pre Ukrajinu v hodnote 800 miliónov dolárov. Vo štvrtok to v Madride, dejisku konania tohtotýždňového summitu NATO, vyhlásil americký prezident Joe Biden, informuje agentúra AFP.

Šéf Bieleho domu avizoval, že Washington chce v rámci novej dodávky Ukrajine poskytnúť ďalšie systémy protivzdušnej obrany, delostrelectvo či delostrelecké lokalizačné systémy.

Americký prezident zopakoval, že západné krajiny budú Ukrajinu podporovať tak dlho, ako to len bude potrebné, pričom zdôraznil, že Rusko v tejto vojne nesmie zvíťaziť.

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v pondelok avizoval, že USA plánujú Ukrajine dodať sofistikované protilietadlové systémy na obranu pred ruskými útokmi.

Washington by mal tento týždeň oznámiť, že Kyjevu poskytne aj systém protivzdušnej obrany stredného až dlhého dosahu NASAMS, píše AFP.

Ďalšie dôležité správy

PK 36 Belehrad - Na snímke nemecký kancelár Olaf Scholz sleduje prehliadku čestnej stráže počas stretnutia so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom (nie je na snímke) v Belehrade 10. júna 2022. Scholz počas svojej pracovnej cesty navštívi Kosovo, Srbsko, Grécko, Severné Macedónsko a Bulharsko. FOTO TASR/AP

German Chancellor Olaf Scholz reviews the honor guard with Serbian President Aleksandar Vucic during a welcome ceremony before their official talks at the Serbia Palace, in Belgrade, Serbi
Neprehliadnite

NATO bude dodávať Ukrajine zbrane dovtedy, kým to bude nutné, vyhlásil nemecký kancelár