Internetom sa šíri video, na ktorom sa americký prezident Joe Biden smeje z politickej budúcnosti svojho predchodcu v Bielom dome Donalda Trumpa, píše Newsweek.

V rámci stredajšej tlačovej konferencie sa jeden z novinárov Bidena opýtal na Trumpovu možnú prezidentskú kampaň, a v súvislosti s výsledkami kongresových volieb dodal, že Trumpovo „politické hnutie je stále veľmi silné“.

„Fakt?“ zasmial sa Biden, podľa ktorého musia demokrati iba dokázať, že sa bývalý prezident k moci znovu nedostane.

Video na sociálnej sieti Twitter vo štvrtok ráno uverejnil novinár Aaron Rupar a pozrelo si ho už viac ako 130-tisíc ľudí.

Priebežné výsledky kongresových volieb sa začínajú nakláňať v prospech republikánov, no vo štvrtok ráno to ešte tak nevyzeralo. Republikáni v niektorých štátoch zaznamenali horšie výsledky, ako sa očakávalo, čo vyvolalo pochybnosti o Trumpovej budúcej úlohe v politike.

Ďalšie dôležité správy

WA 20 Washington - Americký prezident Joe Biden reční na Kongrese o hlade, výžive a zdraví v Bielom dome vo Washingtone v stredu 28. septembra 2022. FOTO TASR/AP 


 President Joe Biden arrives to speak during the White House Conference on Hunger, Nutrition, and Health, at the Ronald Reagan Building, Wednesday, Sept. 28, 2022, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Biden: Američania prehovorili a demokrati mali silnú volebnú noc