Americký prezident Joe Biden po mnohých týždňoch rokovaní medzi Bielym domom a Kongresom ohlásil dosiahnutie dohody ohľadom investícií do infraštruktúry. Podľa denníka The New York Times a agentúry AP sa zrejme priklonil k plánu od skupiny zloženej z demokratických i republikánskych senátorov, ktorý počíta s novými výdavkami vo výške skoro 600 miliárd dolárov.

EBE 3 Washington - Na snímke uprostred americký prezident Joe Biden počas svojho prvého prejavu na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA vo Washingtone v noci na 29. apríla 2021. Počas prezidentského prejavu v Kongrese sa vôbec prvýkrát v histórii USA za prezidenta vedľa seba posadili dve ženy - viceprezidentka Kamala Harrisová (vľavo) a predsedníčka Snemovne reprezentantov (dolnej komory) Nancy Pelosiová (vpravo). Prejav zaznel pri príležitosti Bidenových prvých 100 dní v úrade. FOTO TAS
Neprehliadnite

Biden zmenšil objem infraštruktúrneho balíka, republikáni ho stále odmietajú

„Máme dohodu," vyhlásil prezident pri netradičnom vystúpení na príjazdovej ceste Bieleho domu v sprievode niekoľkých senátorov, s ktorými predtým diskutoval. Mnoho detailov zatiaľ nie je k dispozícii. Na twitteri Biden uviedol, že nový infraštruktúrny plán „vytvorí milióny amerických pracovných miest". Ohlásený balík je zrejme výrazne menší oproti plánu s investíciami a daňovými úľavami v celkovom objeme 2,3 bilióna dolárov, s ktorým Biden prišiel na konci marca.