Motoristi si na benzínkach mohli všimnúť o niečo nižšiu cenu benzínu. Po zdražovaní tak začali ceny pohonných hmôt konečne mierne klesať. Článok TV Markíza pripomína, že benzín bol v piatok najlacnejší od konca mája. Na začiatku júla sme totiž na pumpách zaplatili 1,95 eura za liter. Dnes sa cena pohonných hmôt pomaly dostávala k hranici 1,80 eura.

Na zvýšenej úrovni celé leto

Podľa Televíznych novín však ide v prípade klesania cien pohonných hmôt iba o dočasný jav. Analytici, ktorých televízia oslovila, avizujú, že by malo čoskoro prísť k ďalšej vlne zdražovania.

„Rozsiahle zlacňovanie sa zatiaľ nedá očakávať. Ceny pohonných hmôt by mali ostať na zvýšenej úrovni celé leto,“ vysvetľuje pre Markízu analytik Boris Tomčiak.

Príde zlom až v septembri?

Dáta bez pátosu ale v uplynulých dňoch predpovedali, že po lete by mohlo prísť k zlomu. Avizovali totiž, že benzín bude v novom školskom roku výrazne lacnejší.

„Po prvé, na čerpačkách bude benzín v novom školskom roku výrazne lacnejší. Po druhé, inflácia by mohla vďaka lacnejšej doprave a energiám ku koncu roka klesnúť na jednociferné hodnoty,“ uviedol server ešte počas minulého týždňa.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Ceny ropy pokračujú v poklese pre obavy zo slabého dopytu v USA