Priemerná cena hlavných druhov pohonných hmôt na čerpacích staniciach na Slovensku vystúpila minulý týždeň na nové maximum, motorová nafta zdražela výraznejšie ako benzín Natural 95, vyplýva z dnešných údajov slovenského štatistického úradu.

Natural 95 vyšiel v priemere na 1,913 eura za liter, o týždeň skôr stál 1,912 eura. Liter nafty vyšiel na 1,864 eura a v priebehu jedného týždňa zdražela o necelé tri eurocenty.

Pohonné hmoty na Slovensku zdražujú od začiatku tohto roka, výraznejšie potom od februárovej ruskej invázie na Ukrajinu. Podobný vývoj po raste cien ropy zaznamenali aj ďalšie krajiny vrátane Česka. Slovensko na rozdiel od Česka, Maďarska a Poľska nezaviedlo opatrenia s cieľom tlmiť zvyšovanie cien pohonných hmôt.

Ďalšie dôležité správy

Dramatické zdražovanie ropy sa naïalej premieta aj do pohonných látok na Slovensku. Slovnaft od 18. mája 2004 zvýšil ceny všetkých benzínov i nafty o korunu na liter. Aktuálne tak Slovnaft vo svojej sieti èerpacích staníc predáva liter 91-oktánového benzínu za 36,50 Sk, 91-oktánový benzín UNI rovnako ako 95-oktánový stoja 36,90 Sk/l a benzín s oktánovým èíslom 98 sa predáva po 39,50 Sk/l. Cena nafty sa zasa vyšplhala na 34,20 Sk/l. Slovnaft zdraženie odôvodòuje tým, že minulý týždeò na medzináro
Neprehliadnite

K výpadkom v dodávkach paliva už dochádza vo viacerých mestách. Problém má aj Revúca