Ku zmene k lepšiemu podľa M. Beblavého na Slovensku nedôjde, pokiaľ bude štát ovládaný ľuďmi, ktorí neslúžia verejnému záujmu, ale súkromnému. „Dlhodobo hovoríme, že ten, kto chce na Slovensku bod zlomu, ten musí vylúčiť spoluprácu s týmito stranami. So stranou Smer-SD, so SNS, ale ani so stranami, ktoré sú napojené na tieto štruktúry sa táto zmena urobiť nedá,“ povedal.

M. Beblavý vyhlásil tiež , že Druckerovu Dobrú voľbu nepovažuje za stranu, ktorá by chcela Slovensko zmeniť zásadne a preto ju nevidí ako partnera. Naopak, povolebnú spoluprácu si vie predstaviť s KDH, Za ľudí, ale aj so SaS a OĽaNO.

Tomáš Drucker tvrdí, že sa v rámci spolupráce nevyhraňuje. „Presne toto je niečo, čo si myslím, že súčasnej politickej scéne vôbec neprospieva, to triedenie, to zasievanie toho, že jeden nadáva na jednu stranu, druhý na druhú stranu. To je živná pôda pre extrémizmus. Ja som z toho smutný a sklamaný, že si to neuvedomujú aj vaše tábory, že toto k ničomu neprospieva,“ komentoval postoj M. Beblavého.

M. Beblavý by bol politicky za to, aby na Slovensku fungoval tzv. imperatívny mandát. Ústavne to však podľa neho „nie je cesta“. T. Drucker si myslí, že pre ľudí a pre krajinu je dôležitejšie, čo pre nich poslanci urobia a či si udržia hodnotový rámec, preto s takýmto typom mandátu stotožnený nie je.

V rámci témy ochrany životného prostredia by M. Beblavý pridal k agende Ministerstva životného prostredia SR agendu energetiky a lesov. Malo by podľa neho zabezpečiť to, aby Slovensko primeranou mierou prispelo k zastaveniu klimatickej zmeny. T. Drucker ekologickú tému považuje tiež za dôležitú, ale podľa jeho slov by sa pri nej mali vnímať aj sociálno-hospodárske záujmy krajiny.

Obaja politici si myslia, že opatrenia, ako sú napríklad vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov, sú prospešné, ale potrebovali by revíziu. M. Beblavý mieni, že balíčky odvádzajú pozornosť od zdravotníctva a školstva, ktoré na Slovensku treba zlepšiť. Balíčky by bolo potrebné podľa jeho názoru odborne prehodnotiť. Takéto opatrenia však podľa jeho slov nemôžu byť súčasťou politického boja. Voči obedom zadarmo pre všetky deti má výhrady aj T. Drucker. „Možno myšlienka nebola zlá, ale nebolo to vôbec ekonomické, vôbec zdravé,“ dodal.