L. Bašternák vinu priznal a oľutoval, DPH zaplatil ešte vlani. Prokurátor pre neho preto žiadal trest na dolnej hranici možnej sadzby. Súd mu nakoniec vymeral päť rokov basy natvrdo a rovnaký čas mu zakázal aj podnikať.

Návrh prokurátora na prepadnutie majetku neprešiel. Asi by bol už aj zbytočný. TREND už vlani viackrát napísal, ako L. Bašternák postupne podiely vo svojich firmách a svoj majetok prepisuje na iných. Napríklad aj na svojho aktuálneho právneho zástupcu, ktorý úraduje v Bonaparte. Aj túto budovu developovala Bašternákova firma.

Bez majetku?

Ale späť. Naposledy L. Bašternák len pred pár dňami daroval luxusnú rozľahlú vilu, v ktorej žije, svojej manželke. Ak by súd podporil aj prepadnutie majetku, je možné, že by sa vyšetrovatelia pozreli aj na „načasovanie“ tohto darovania. Ale takto je to irelevantné.

Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že nielen spravodlivosť, ale najmä Slovensko a verejnosť dosiahli v kauze Bašternák veľmi veľa. Bez ohľadu na to, ako dopadne Bašternákovo odvolanie na krajskom súde, čo už je jasné, že sa stane.

Pretože pred dva a pol rokom, keď TREND a Denník N prišli s kauzou Bašternák, sme sa dozvedeli nielen to, na koho všetkého mal dovtedy nenápadný developer z bratislavského Hradného vŕšku kontakty. Ale aj to, že je to „náš“ človek a že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa