Podnikateľa sa podľa oznámenia dotkli výroky, podľa ktorých ho poslanec J. Rajtár označil za bývalého zlodeja áut. Tiež mu prekáža, že na jeho správanie sa zo strany poslanca za SaS objavili hodnotiace úsudky o opakujúcej sa trestnej činnosti v organizovanej skupine, za ktorú by na neho mala byť podľa poslanca uvalená väzba.

„Trestné oznámenie chápem ako márnu snahu zastrašiť ma. Ladislav B. sa pokúsil vyhnúť z obvinenia z daňového podvodu prejavením takzvanej účinnej ľútosti, čo je v jeho prípade absurdné a žiadny príčetný vyšetrovateľ mu na to nemôže skočiť. Stále si myslím, že pokus o zahladenie tohto trestného činu nečinnosťou finančnej správy a polície nasvedčuje prítomnosť organizovanej skupiny,“ uviedol v tejto súvislosti J. Rajtár.

Podľa jeho slov sú činnosť L. Bašternáka a podozrenia z daňových deliktov širšie, ako to ukazuje medializovaný prípad prevodov bytov v bytovom dome Five Star Residence, kde sa platilo hotovosťou v objeme dvanásť miliónov eur. „Pripravujem na neho trestné oznámenie za ďalšie prevody bytov s cieľom podvodu na DPH,“ dodal J. Rajtár.