Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vydal pokyn vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry preveriť informácie o údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov, o ktorom hovoril v pléne Národnej rady SR poslanec Alojz Baránik (SaS). TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Z jeho vystúpenia vyplynulo, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1 000 eur. Na základe uvedeného sa bude polícia vecou zaoberať ako podozrením zo zločinu prijímania úplatku,"
spresnila.

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík počas tlačovej konferencie po rokovaní Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a Ministerstva hospodárstva SR na tému Ako znížiť cenu elektriny spotrebiteľom zmenou podpory obnoviteľných zdrojov, 19. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

SaS má pri kandidátoch na GP jednotu a je pripravená vyjednávať, tvrdí Sulík

Rada prokurátorov Slovenskej republiky vyjadrila rozhorčenie nad výrokom Alojza Baránika publikovaného v Denníku N, že „prokuratúra je organizácia ovládnutá kriminalitou, kde sa bežne počíta s úplatkami. Prokurátori bežne zoberú 500 alebo 1 000 Eur a sú presvedčení, že sa im nič nemôže stať.“

Podobné neuvážené, nepravdivé a zavádzajúce výroky podľa nich len ďalej polarizujú spoločnosť, destabilizujú právny štát a ďalej posilňujú vo verejnosti nedôveru k orgánom štátnej moci. Korupční prokurátori musia byť za svoje konanie spravodlivo potrestaní, tvrdí Rada prokrátorov SR vo svojom vyhlásení, ktoré poskytli TASR.