Cestovná kancelária Thomas Cook, ktorá vlani skrachovala, dnes s pomocou čínskeho majiteľa začala znovu fungovať. Čínska skupina Fosun Tourism Group, ktorá bola v pôvodnej cestovnej kancelárii väčšinovým vlastníkom, uviedla, že obnovuje značku Thomas Cook. Fosun vlani kúpil duševné vlastníctvo zbankrotovaného podniku.

Britský podnik Thomas Cook, najstaršia cestovná spoločnosť na svete, skrachoval vlani koncom septembra po 179 rokoch existencie. Väz mu zlomili obrovské dlhy. Bankrot spôsobil chaos v turistickom sektore po celom svete. V najväčšom repatriačnom úsilí v povojnovom období bolo späť do Británie zo zahraničia prepravených 150 tisíc turistov. Služieb spoločnosti Thomas Cook využívalo ročne okolo 19 miliónov ľudí. Thomas Cook bude teraz cez internet predávať zájazdy do miest zo zoznamu krajín, do ktorých môžu Briti vzhľadom k situácii cestovať. Napríklad do Talianska, Grécka a Turecka, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

JB 5 Rím - Talianska zdravotníčka v ochrannom odeve na zabránenie šíreniu nového koronavírusu odoberá vzorky pacientovi počas testovania na ochorenie COVID-19 v areáli zdravotného centra Santa Maria della Pieta v Ríme 17. augusta 2020. Taliansko nariadilo trojtýždňové zatvorenie všetkých diskoték a tanečných priestorov, pretože zažíva nárast v prípadoch nákazy koronavírusom. Zhoršenie situácie pripisujú úrady sčasti aj mladým návštevníkom či účastníkom večierkov. V nedeľu o tom informovala tlačo
Neprehliadnite

Nahradia klasické pasy dokumenty o imunite voči koronavírusu? Cestovanie môže byť opäť ťažšie

Načasovanie tohto kroku ale môže vzhľadom k pandémii chorobe Covid-19 vyvolávať rozpaky, poznamenala agentúra Reuters. Mnoho leteckých spoločností a cestovných kancelárií sa totiž stretáva s vážnymi problémami. Najväčšia cestovná kancelária sveta, skupina TUI Group, bola napríklad nútená požiadať o finančnú pomoc Nemecko. Šéf britskej divízie spoločnosti Thomas Cook Alan French uviedol, že spustenie prevádzky v čase pandémie predstavuje krátkodobé komplikácie, Fosun sa ale podľa neho sústredí na dlhodobý výhľad.

,,Náš nový model podnikania v sebe spája fantastický zákaznícky servis sídliaci v Británii, aktualizovaný prevádzkový model, ktorý finančne chráni (vládny program) ATOL, a záštitu firmy v hodnote mnohých miliárd dolárov," povedal French. ATOL je vládny program finančnej ochrany zájazdov, vrátane letov. Spadá pod britský Úrad pre civilné letectvo (CAA).