Francúzska banková skupina Crédit Agricole zaznamenala v prvom štvrťroku 2023 nárast čistého zisku, ktorý prekonal odhady trhu vďaka vyšším príjmom z obchodovania.

Credit Agricole, druhá najväčšia francúzska banka, v stredu oznámila, že jej čistý zisk sa za tri mesiace do konca marca 2023 viac ako zdvojnásobil približne na 1,23 miliardy eur. Tržby banky v prvom štvrťroku vzrástli o 9,6 percenta na 6,12 miliardy eur.

Obidve čísla prekonali očakávania trhu, ktorý predpovedal banke tržby 5,9 miliardy eur a čistý zisk 816 miliónov eur.

Silný dopyt po hedžingových službách v dôsledku veľkej nestability na trhoch a vysokej úrovne vydávania dlhopisov položil základ pre výkon banky, uviedol šéf investičnej divízie Xavier Musca. Ale varoval, že v druhom štvrťroku sa pravdepodobne stratí určitá dynamika.

Nestabilitu trhu podporili turbulencie v globálnom bankovom sektore, najmä pád niekoľkých amerických regionálnych bánk a problémy švajčiarskej Credit Suisse. To vyvolalo obavy o dôveru vo finančnom sektore, pričom niektorí európski sporitelia hľadali lepšie výnosy zo svojich vkladov.

Úrovne vkladov Crédit Agricole boli v prvom štvrťroku stabilné v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Náklady na riziko, peniaze vyčlenené na zlyhávajúce úvery, klesli na 374 miliónov eur, keď opadli obavy spojené s vojnou na Ukrajine.

Expozícia Crédit Agricole voči Rusku klesla od začiatku roka o 500 miliónov eur na 2,4 miliardy eur do konca apríla 2023, uviedol zástupca generálneho riaditeľa Jérôme Grivet. Na porovnanie, vlani, keď Rusko vtrhlo na Ukrajinu, to bolo 4,6 miliardy eur.

Ďalšie dôležité správy

Credit Agricole
Neprehliadnite

Francúzska banka Crédit Agricole otvorila v Číne divíziu pre oblasť fúzií a akvizícií