Britská banka HSBC nechá už nastálo pracovať z domova cez 1 200 zamestnancov svojich britských call centier. Zhruba 70 percent z 1 800 pracovníkov týchto centrách v Anglicku, Walese a Škótsku chce dobrovoľne pracovať z domova, oznámili agentúre Reuters jedny z najväčších britských odborov Unite. Štvrtina zamestnancov ponuku odmietla s tým, že chcú aspoň niekedy pracovať v kancelárii. Päť percent ľudí sa chce vrátiť do kancelárie nastálo.

ilustracia, kancelaria, homeoffice
Neprehliadnite

Boom home officeu kancelárie prežijú. Ale nebude to zadarmo

Rad spoločností v reakcii na pandémiu Covid-19 prešla k hybridnému modelu práce a niektoré vďaka tomu mohli znížiť veľkosť kancelárskych priestorov. Banka HSBC urobila o krok viac v porovnaní s väčšinou konkurentov, ktorí sa držia kombinácie chodenie do práce a práce z domova. Ak sa zmena nezavedie obozretne, nemuseli by sa zamestnanci cítiť dobre, varovali odbory. Hovorca banky uviedol, že vedenie prechod na prácu z domu s dotknutými ľuďmi preberá a cieľom je udržať aj zákaznícke štandardy.

Odborová organizácia Unite ďalej informovala, že banka tým, čo budú pracovať z domu, ponúkla navyše ročnú dodatočnú platbu 300 libier na pokrytie súvisiace so spotrebou energie a vykurovania.