Druhá najväčšia banka v Spojených štátoch Bank of Americ (BofA) naznačila, že podiel spoločnosti Tesla na americkom trhu s elektrickými vozidlami by časom mohol dramaticky klesnúť. A to zo súčasných 69 percent na iba 19 percent v roku 2024, napísal server ZeroHedge.

Tento rok bude prelomový

„Myslíme si, že rok 2022 bude predstavovať začiatok komercializácie elektromobilov, keď mnohí startupoví výrobcovia elektrických vozidiel uvedú na trh svoje nové produkty, pričom mnohé zavedené automobilky začínajú útočiť novými modelmi,“ komentovala situáciu na trhu s elektromobilmi Bank of America.

Taktovku preberú GM a Ford

Tesla patriaca najbohatšiemu človeku na svete Elonovi Muskovi bude mať podľa BofA „do roku 2024 menší podiel na trhu ako tradiční výrobcovia áut“, s tým, že z jej ústupu na americkom trhu najviac vyťažia automobilky GM a Ford.

Trh s elektromobilmi porastie

Banka tiež predpovedá, že v Spojených štátoch sa tohto roku predá milión elektromobilov, v roku 2023 už 1,8 milióna a v roku 2024 až tri milióny. Už v súčasnosti čelí Tesla ostrej konkurencii napríklad v Ázii.

Ak k rovnakému vývoju dôjde aj v USA, budú si môcť záujemcovia o kúpu elektromobilu vyberať na základe skutočnej kvality výrobku a nielen na základe toho, že súčasná ponuka je obmedzená.

Ďalšie dôležité články

Tesla.
Neprehliadnite

Tesla zníži závislosť na Číne, grafit do batérií bude získavať z inej krajiny