Najbohatším Slovákom je developer a šéf spoločnosti HB Reavis Ivan Chrenko. Hodnota jeho majetku prekročila miliardu dolárov a je tak podľa najnovšieho rebríčka magazínu Forbes jediným miliardárom na Slovensku. Na druhom mieste skončil šéf skupiny Penta Jaroslav Haščák. Treticu najbohatších Slovákov uzatvára hutnícky a zdravotnícky magnát Tomáš Chrenek.

Prvýkrát v zozname chýba slovenský rodák Andrej Babiš. Dôvodom je, že ho globálny rebríček magazínu uvádza ako Čecha. S hodnotou majetku na úrovni 2,7 miliardy eur by stále dominoval celkovému poradiu.

Rebríček obsahuje 32 mien. Medzi nimi sú aj traja nováčikovia. Prvým je Pavol Jakubec, spolumajiteľ I.D.C. Holding, ktorého majetok dosiahol 150 miliónov eur. Patrí mu polovičný podiel najväčšieho slovenského výrobcu cukroviniek. Druhým nováčikom je Štefan Kassay, ktorý je Jakubecov spolumajiteľ vo výrobcovi Horaliek. Treticu nováčikov uzatvára majiteľ najväčšej stávkovej kancelárie Niké Otto Beger s rodinou.

Generálny riaditeľ Esetu Richard Marko je najmladším v rebríčku. Jeho majetok sa vyšplhal na 350 miliónov eur. Vo svojich 46 rokoch má na konte tri ocenenia najlepší CEO roka na Slovensku.

Lídrovi rebríčka Ivanovi Chrenkovi sa darilo najviac. Za vlaňajšok si totiž polepšil až o 260 miliónov eur. Na druhom konci je finančník a spoluvlastník finančnej skupiny J&T Finance Group Ivan Jakabovič, ktorý si pohoršil o 30 miliónov eur.

Rebríček má aj jedno ženské zastúpenie. Na 10. priečke sa umiestnila Mária Blašková s rodinou, ktorej hodnota majetku dosiahla pol miliardy eur.