Zdôraznil, že v Českej republike sa nebude meniť vláda na základe demonštrácií. „Česká republika nie je Slovensko. Mali sme slobodné a demokratické voľby. Na to máme slobodné voľby, aby ľudia vyjadrili svoj názor,“ dodal.

Premiér spochybnil aj medializované informácie o počte 120-tisíc účastníkov protestu na pražskom Václavskom námestí. „Mám informácie od pána Hamáčka (minister vnútra, pozn.), ktorý povedal, že o 18.30 tam bolo 70-tisíc ľudí a na konci demonštrácie 90-tisíc. To je všetko," uviedol. Údajný konflikt záujmov, kvôli ktorému A. Babiš čelil protestom a na ktorý poukazuje aj návrh auditu Európskej komisie, označil za "absolútnu hlúposť".

„Českej republike sa darí. Sme najlepší nielen v regióne, ale aj v celej Európe. Ak chcete investovať, (Česko) je najlepšie miesto, je to miesto budúcnosti,“ povedal A. Babiš v panelovej diskusii na konferencii venovanej mladým podnikateľom a talentom.

Česko podľa A. Babiša neplánuje na rozdiel od Slovenska prevziať euro, čo zdôvodnil tým, že eurozóna potrebuje zmeny. V eurozóne podľa neho nemá čo robiť Grécko a Taliansko, ktoré by ju mali opustiť, ak neuskutočnia potrebné reformy.

Na poslednej demonštrácii na pražskom Václavskom námestí v utorok 4. júna sa podľa odhadov zúčastnilo 120-tisíc ľudí, ktorí žiadali demisiu premiéra aj ministerky spravodlivosti Marie Benešovej. A. Babiš najprv reagoval slovami, že ho to nezaujíma a že ľudia vlastne chodia na koncerty, keď je vonku pekne. Neskôr sa za tieto výroky ospravedlnil.