Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) už absolvoval očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová.

JB 31 Southfield - Americký zdravotník dostáva vakcínu proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer-BioNTech počas očkovania v meste Southfield v americkom štáte Michigan 5. januára 2021. FOTO TASR/AP 

A healthcare worker receives a second Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine shot at Beaumont Health in Southfield, Mich., Tuesday, Jan. 5, 2021. (AP Photo/Paul Sancya)
Neprehliadnite

Na očkovanie sa môžu prihlásiť aj predavači, vodiči MHD či spievodcovia

Poslanci parlamentu sa majú podľa medializovaných informácií očkovať v Nemocnici svätého Michala v Bratislave. „Vo štvrtok bola zaočkovaná približne desiatka poslancov,“ uviedla Jurcová. Tlačové oddelenie NR SR už skôr avizovalo, že nejde o plošné očkovanie. Očkovaní majú byť iba tí zákonodarcovia, ktorí prejavili záujem na základe predchádzajúcej ponuky Ministerstva zdravotníctva SR.

To, že medzi zaočkovanými je aj Kollár, kritizoval podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák. Tvrdí, že vzhľadom na nedostatok vakcín ide o prejav papalášizmu.