O návrate žiakov do škôl bude Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR informovať po vianočných sviatkoch. V rozhovore pre TASR to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Späť ku školskému semaforu

,,Vrátime sa k fungovaniu takzvaného 'školského semaforu', avšak o jednotlivých podrobnostiach návratu do škôl budeme ešte informovať pred návratom do škôl po sviatkoch," povedal minister školstva.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Ak sa situácia nezlepší, lockdown sa predĺži. Semenišťom covidu sú školy, vyhlásil Matovič

Zároveň pripustil, že momentálne ešte prebiehajú stretnutia v rámci ministerstva zdravotníctva a verí, že od 10. januára 2022 sa vrátia k školskému semaforu.

Pravidlá sa budú nastavovať

Šéf rezortu školstva pripustil, že prvý januárový týždeň bude niesť prívlastok školský. ,,Pretože budeme nastavovať alebo oznamovať jednotlivé pravidlá," povedal minister školstva.

Žiaci druhého stupňa na základných školách a stredoškoláci na celom Slovensku prešli od 13. decembra na dištančné vzdelávanie. To, či sa k prezenčnému vyučovaniu vrátia po zimných prázdninách, ktoré trvajú od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022, nie je zatiaľ známe.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) počas tlačovej konferencie na tému Kroky ministerstva školstva pre bezpečnejšie školy 26. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Online maturitné skúšky podľa Gröhlinga tento rok nebudú. Aj pre málo peňazí na digitalizáciu