Analytici očakávajú, že európske a americké trhy budú nasledovať ázijské a tiež stúpnu. Podobne ako ropa, ktorej ceny v utorok tiež ožili a vzrástli po strmom páde v prechádzajúcom dni. To vyvoláva nádej, že trhy našli dno a odrazili sa od neho, aj keď sentiment je veľmi krehký deň po predchádzajúcom páde cien.

Výnosy z 10-ročných dlhopisov USA sa viac ako zdvojnásobili na 0,70 percenta, lebo investori hľadajú bezpečný prístav pre svoje financie. Podporil ich aj sľub prezidenta Donalda Trumpa, že podnikne „veľké“ kroky na ochranu ekonomiky a predloží republikánskym kongresmanom návrh na zníženia dane zo mzdy.

„Reči o koordinovanej fiškálnej a menovej podpore sú čoraz hlasnejšie,“ povedal Rodrigo Catril z National Australia Bank. Európske akciové indexy v skorých ranných hodinách stúpli. Konkrétne, paneurópsky Euro Stoxx 50 vzrástol o 2,72 percenta na 3566 bodov, nemecký DAX sa zvýšil o 2,41 percenta na 10.943,5 bodu a FTSE vzrástol o 3,14 percenta na 6178,5 bodu.

Podporilo ich oživenie akciových trhov v Ázii, kde širší index MSCI vzrástol o 1,36 % po poklese o 5 percent v pondelok. Japonský Nikkei stúpol za celý deň o 0,85 percenta. Japonská vláda by mala neskôr v utorok predstaviť druhý balík stimulov na zmiernenie dôsledkov epidémie.

Austrálsky akciový index uzavrel v utorok obchodovanie o 3,1 percenta vyššie ako v predchádzajúci deň. Čínsky index Shanghai Composite stúpol o 1,7 percenta vďaka spomaleniu prírastku nových prípadov koronavírusu a hongkonský index si pripísal 1,7 percenta.