Nemecký výrobca luxusných áut BMW v prvom štvrťroku podľa predbežných údajov zvýšil zisk pred zdanením o 370 percent na 3,76 miliardy eur. Hospodárenie podporili vyššie ceny a vysoký dopyt v Číne. Predaj rástol vo všetkých veľkých regiónoch a u všetkých značiek, uviedla dnes automobilka v správe, ktorú zverejnila pred avizovaným termínom. Minuloročné hospodárenia za prvé tri mesiace roka zasiahla pandémia choroby covid-19.

Hospodárenie firmy sa tak zrejme zotavuje z pandémie oveľa rýchlejšie, než sa pôvodne čakalo. BMW uviedla, že zisk prekonal očakávania trhov.

bmw
Neprehliadnite

BMW X5 M Competition: super SUV nerešpektuje fyziku

Zisk pred zdanením a odpismi automobilovej divízie vystúpil na 2,2 miliardy z vlaňajších porovnateľných 229 miliónov eur. Žiadne ďalšie podrobnosti automobilka nezverejnila, oznámi ich až 7. mája.

Automobilka už skôr uviedla, že predaj v prvom štvrťroku medziročne zvýšila o 33,5 percenta na rekordných 636 606 vozidiel. Údaj zahŕňa značky BMW, MINI a Rolls-Royce.

Konkurenčná automobilka Daimler minulý týždeň takisto predčasne oznámila, že jej zisk za prvý štvrťrok bol rekordný a vyšší, než sa čakalo. Prispel k tomu rast dopytu po vozidlách Mercedes-Benz z Číny, uviedla agentúra Reuters.