Tesla sa dostala do elitnej skupiny firiem s trhovou hodnotou minimálne 1 bilión USD (861,85 miliardy eur). Okrem Tesly sú v elitnom klube spoločností kótovaných v USA s trhovou kapitalizáciou minimálne 1 bilión USD ešte Apple, Microsoft, Alphabet a Amazon.

Tesla vyrába Model 3, čo je najpredávanejší elektromobil na svete. Trhová kapitalizácia spoločnosti sa dostala na 1 bilión USD už po 11 rokoch od jej vstupu na burzu v júni 2010. Rýchlejšie túto hranicu dosiahol len Facebook, ktorého trhová kapitalizácia je však pre oslabenie akcií aktuálne opäť pod 1 biliónom USD. 

Akcia Tesly v pondelok vyskočila až o 9,8 percenta, čo bol jej najprudší nárast od 9. marca, a dostala sa na rekordných 998,74 USD. To zvýšilo trhovú kapitalizáciu Tesly nad 1 bilión USD.

Akcie Tesly sa od polovice mája posilnili o viac než 75 percent. Výrazne si polepšili predovšetkým tento mesiac vďaka skvelým hospodárskym výsledkom za 3. kvartál a vysokým dodávkam. V pondelok ich podporili ďalšie dobré správy. Požičovňa áut Hertz Global Holdings si od Tesly objednala rekordných 100 000 elektromobilov a Model 3 sa stal v septembri najpredávanejším novým autom v Európe. (1 EUR = 1,1603 USD)

Len pred týždňom sa pritom Arnault predral z tretieho miesta na druhú priečku, keď v rebríčku boháčov predbehol vynálezcu a šéfa Tesly Elona Muska.
Neprehliadnite

Kľúčová zákazka, boom akcií, najpredávanejší model. Tesla zahanbuje všetkých konkurentov