Križovatka Triblavina stiahne na D1 časť áut, ktoré dnes prechádzajú po cestách lokálneho významu – napríklad cez Ivanku pri Dunaji, Vajnory a iné obce. NDS plánuje sprejazdniť križovatku koncom budúceho roka.

Križovatka Triblavina však nebude slúžiť obyvateľom, ak sa nepripravia a neobjednajú ešte ďalšie práce. NDS totiž stavia križovatku tak, že na severe aj na juhu od diaľnice ústí v poli. Bez nadväzujúcich ciest ju môžu využívať len developeri, nie obyvatelia obcí.

Nadväzujúce cesty má za úlohu vybudovať Bratislavský samosprávny kraj. Sprístupnenie križovatky širšej verejnosti bude závisieť od šikovnosti jeho úradníkov – či dokážu splniť svoje úlohy, ako aj od ich koordinácie s diaľničnou spoločnosťou.

Semafor na starej Seneckej

Smerom na juh má župa vybudovať cestu tretej triedy v trase provizórnej staveniskovej cesty. „BSK s prácami na tomto prepojení začne až po vyzvaní NDS v poslednom štádiu výstavby celej stavby,“ približuje vedúca tlačového oddelenia župy Veronika Beňadiková. Župa postaví úsek medzi križovatkou Triblavina a napojením na cestu prvej triedy, takzvanú „starú seneckú“.

Tam vznikne „T-čková“ križovatka, ktorú opäť bude mať na starosti NDS, ktorá pripravuje aj rozšírenie starej seneckej na štvorpruh. Stará Senecká bude v prvej fáze

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa