Austrália zaznamenala za uplynulý deň najvyšší nárast nových prípadov nákazy koronavírusom v tomto roku. Dovedna 361 prípadov infekcie nákazlivým koronavírusovým variantom delta hlásili z najľudnatejších austrálskych štátov - Nový Južný Wales, Viktória a Queensland, informovala v sobotu agentúra Reuters.

V Austrálii za posledný deň pribudlo v súvislosti s koronavírusom aj päť úmrtí, čo je jeden z najvyšších tohoročných prírastkov. Nový Južný Wales pritom zažil v súvislosti s počtom nových prípadov nákazy vôbec najhorší deň od vypuknutia pandémie.

V tomto austrálskom štáte, ktorého metropolou je najväčšie mesto krajiny Sydney, zaznamenali 319 nových prípadov nákazy zapríčinených tzv. lokálnym prenosom. V Novom Južnom Walese je aktuálne s covidom hospitalizovaných 345 ľudí, z toho 56 leží na jednotkách intenzívnej starostlivosti a 23 je odkázaných na umelú pľúcnu ventiláciu, uvádza Reuters.

WA 10 archív Melbourne - Na archívnej snímke z 27. mája 2021 kontrola vodičov počas lockdownu v Melbourne. Lockdown v austrálskom meste Melbourne súvisiaci s pandémiou koronavírusu predĺžia o týždeň, informuje v stredu 2. júna agentúra DPA. Vo zvyšku austrálskeho štátu Viktória budú obmedzenia v piatok uvoľnené, potvrdil tamojší premiér James Merlino. V Melbourne môžu obyvatelia opustiť svoje domovy len v prípade cesty do práce, na nákup, s cieľom športovej aktivity alebo cesty na očkovanie prot
Neprehliadnite

Austrália plánuje pre koronavírus obmedziť počty prijatých cestujúcich

Tamojšie úrady z prenosu nákazy obviňujú nedodržiavanie epidemiologických pravidiel. „Proste zostaňte doma, to je poistka. Zostaňte doma a dajte sa zaočkovať," uviedol minister zdravotníctva Nového Južného Walesu Brad Hazzard. V Sydney a jeho okolí platí lockdown už šesť týždňov, pripomína Reuters.

V susednom austrálskom štáte Viktória zaznamenali za posledný deň 29 nových prípadov nákazy, čo predstavuje najvyšší denný prírastok v tomto roku. Aj v tomto štáte úrady začiatkom týždňa zaviedli sedemdňový lockdown, ktorý je už šiestym od začiatku pandémie. Premiér štátu Viktória Daniel Andrews obyvateľov vyzval, aby dodržiavali epidemiologické opatrenia, ktoré im povoľujú opúšťať svoje domovy len v nevyhnutých prípadoch, akými sú cesta do práce,

do obchodu, k lekárovi alebo na očkovanie či za účelom cvičenia vonku, ktoré je však obmedzené na dve hodiny denne.

WA 34 Nelson Bay - Žena počas testovania na ochorenie COVID-19 v Nelson Bay v Austrálii v pondelok 28. júna 2021. V Austrálii v pondelok sprísnili protipandemické oparenia vo viacerých mestách pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a rozširujúci sa delta variant koronavírusu, informovala agentúra AFP. Delta variant zaznamenali v mestách Sydney, Brisbane, Perth a Darwin. Situácia je najhoršia v Sydney, kde evidujú takmer 130 nakazených delta variantom. Toto nové ohnisko nákazlivejšieho varian
Neprehliadnite

Situácia v Sydney sa nezlepšuje, úrady predĺžili lockdown o ďalšie štyri týždne

V Queenslande zaznamenali 13 nových prípadov nákazy. Až na jednu osobu sa všetkých infikovaných podarilo včas izolovať. Vďaka tomu existuje nádej, že osemdňový lockdown, ktorý zaviedli v niektorých častiach tohto štátu, sa skončí podľa plánu - v nedeľu popoludní miestneho času, uvádza Reuters.

Austrálii sa vlani pomocou série lockdownov a uzatvorenia hraníc darilo nákazu koronavírusom relatívne dobre zvládať, avšak momentálne čelí zhoršeniu situácie v súvislosti s šírením nebezpečnejšieho koronavírusového variantu delta. V celej krajine doposiaľ zaznamenali len čosi vyše 36-tisíc prípadov nákazy a v spojitosti s ochorením covid-19 zomrelo 937 ľudí. Austrália však v porovnaní s inými vyspelými krajinami výrazne zaostáva v očkovaní, pričom dosiaľ bolo v tejto krajine oboma potrebnými dávkami vakcíny zaočkovaných len 20 percent ľudí starších ako 16 rokov.