Austrália z dôvodu rizika nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 plánuje znížiť na polovicu počet cestujúcich prichádzajúcich do krajiny, informovala v piatok na svojej webovej stránke stanica ABC.

Austrálsky premiér Scott Morrison v piatok povedal, že Austrália od 14. júla zníži týždenný limit pre prichádzajúcich cestujúcich z terajších 6-tisíc na 3-tisíc. Cieľom je zmierniť záťaž na hotelové karanténne zariadenia.

Žena počas testovania na ochorenie COVID-19 v Nelson Bay v Austrálii v pondelok 28. júna 2021. V Austrálii v pondelok sprísnili protipandemické oparenia vo viacerých mestách pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a rozširujúci sa delta variant koronavírusu, informovala agentúra AFP. Delta variant zaznamenali v mestách Sydney, Brisbane, Perth a Darwin. Situácia je najhoršia v Sydney, kde evidujú takmer 130 nakazených delta variantom.  FOTO TASR/AP
Neprehliadnite

Pre koronavírus je v Austrálii desať miliónov obyvateľov v lockdowne

V Austrálii v súčasnosti v dôsledku covidu platia jedny z celosvetovo najprísnejších opatrení pre vstup do krajiny, píše stránka ABC.

Austrálska vláda chce osloviť letecké spoločnosti s cieľom zabezpečiť návrat do vlasti Austrálčanom, ktorí uviazli v zahraničí. Vláda zároveň upozornila, že obmedzené týždenné počty pre prichádzajúcich zo zahraničia však môžu zostať v platnosti až do budúceho roka.

Austrália minulý týždeň v súvislosti s ohniskami koronavírusového variantu delta zaviedla lockdown, ktorý zasiahol takmer polovicu obyvateľov krajiny. Platnosť obmedzení sa v piatok skončila v niekoľkých mestách štátu Queensland na východe krajiny a Severného teritória.