Aukčná sieň Christie's záujemcom o kúpu umenia prvýkrát umožní platbu kryptomenami. Digitálnu menu Ethereum bude možné použiť počas on-line dražby diela Mikea Winkelmanna, ktorý zostavil digitálnú fotografickú koláž z päťtisíc záberov, ktoré robil každý deň v priebehu viac ako 13 rokov

Aukčný dom sa rozhodol umožniť platbu v kryptomenách v súvislosti s povahou draženého diela, ktoré nemá hmotnú podobu a označuje sa pojmom nezameniteľné digitálne aktívum. „Podľa nášho povedomia je Ethereum obľúbenou menou zberateľov NFT a my chceme pre naše publikum urobiť transakciu čo najjednoduchšou a najpríťažlivejšou," uviedol Noah Davis z Christie's. 

Bitcoin
Neprehliadnite

Bitcoin aj ethereum sa dostali na nové rekordné maximá

Autor predávaného diela vystupuje pod pseudonymom Beeple a jeho digitálne diela sa v dražbe organizovanej vlani na platforme Nifty Gateway predali za 3,5 milióna dolárov. „To pre nás bol budíček," pripustil N. Davis, podľa ktorého majú záujem o platby kryptomenami najmä mladší záujemcovia.

Pre naše podnikanie to môže byť revolúcia alebo len jednorazový experiment. V budúcnosti bude dôležité, aby sme boli pružní ohľadne toho, akým spôsobom klienti môžu platiť a kryptomeny môžu byť pre predávajúcich výhodné pre rýchlosť vzhľadom k tomu, ako rýchlo možno takéto platby uskutočniť," uzvarel.