„Hlboko ľutujem svoje činy,“ uviedol pred dortmundským súdom Sergej W. Muž, ktorý je obžalovaný z 28-násobného pokusu o vraždu, tiež podľa verejnoprávnej televízie ARD povedal, že nálože pripravil tak, že pri ich výbuchu nebolo možné očakávať zranenia osôb.

Futbalisti Dortmundu 11. apríla sotva vyrazili na večerný zápas štvrťfinále Ligy majstrov s Monakom, keď vedľa ich tímového autobusu explodovali tri nálože. Zranenie utrpel španielsky obranca Marc Bartra, ktorý musel byť so zlomenou paže operovaný, aj jeden z policajtov, ktorý autobus sprevádzal.

Ako sa neskôr ukázalo, bolo veľkým šťastím, že žiaden futbalista neprišiel o život. V bombách totiž boli kovové súčiastky, z ktorých sa jedna v autobuse zavŕtala do opierky pod hlavu.

Elektromechanik, ktorý sa v čase útoku zdržiaval v rovnakom hoteli ako futbalisti, konal podľa vyšetrovateľov z chamtivosti a na útoku sa snažil zarobiť. Krátko pred ním na burze nakúpil predajné opcie na akcie Borussie Dortmund a špekuloval, že po útoku hodnota akcií klubu klesne.

Maximálne podľa vyšetrovateľov mohol získať vyše pol milióna eur, v skutočnosti ale zarobil len 5872 eur. Sergejovi W., ktorý sa narodil v ruskom Čeľabinsku, okrem dôkazov o obchodoch priťažil aj zápisník, ktorý polícia našla v jeho dome.

Podľa denníka Süddeutsche Zeitung v ňom boli poznámky o Borussii Dortmund, ale aj o detailoch miesta a frekvencie, prostredníctvom ktorej bombu na diaľku odpálil.