Bývalý šéf Mestskej polície (MsP) v Bratislave Marek Gajdoš smeruje do parlamentu. Pôsobiť bude ako asistent poslanca Národnej rady (NR) SR Lukáša Kyselicu. Vyplýva to zo zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv (CRZ). Pre TASR to potvrdilo aj hnutie OĽANO.

Lukáš Kyselica pánovi Gajdošovi dôveruje, pozná jeho prácu a jeho skúsenosti využije aj pri výkone poslaneckého mandátu. Spolupracovali pri vyšetrovaní kauzy Gorila a obaja zdieľajú spoločné hodnoty boja proti korupcii, organizovanému zločinu a nespravodlivosti," uviedla pre TASR hovorkyňa OĽANO Dáša Macaríková.

Príprava  chleba pred pečením.
Neprehliadnite

Odstrihnutie nočných príplatkov od minimálnej mzdy pekárov nepotešilo. Pečivo zdražie

Gajdoš by mal ako asistent dostávať mesačne odmenu takmer 3-tisíc eur. Suma je podľa slov Macaríkovej daná zákonom. „Objednávateľ služieb sa zaväzuje uhradzovať asistentovi poslanca za poskytnuté služby odmenu vo výške 2949 eur vrátane DPH, mesačne pozadu, bezhotovostným prevodom na jeho účet v peňažnom ústave," píše sa v zmluve o zabezpečení služieb asistenta poslanca Národnej rady (NR) SR. Celková suma pri je v CRZ uvedená vo výške 126 807 eur, je to suma za celé volebné obdobie.