Najvyššie výnosy z týchto firiem v minulých rokoch vykazovali Arca Investments a personálne spoločnosti Edymax Personal Management, Edymax Europe a Edymax Flexibility. Vyplýva to z oznámení zverejnených v obchodnom vestníku a údajov spoločnosti FinStat.

Spoločnosť Arca Investments požiadala podľa vyhlásenia na svojej webovej stránke o ochranu ešte v závere minulého týždňa. „Cieľom tohto kroku je využiť čas pod dočasnou ochranou na prípravu internej reorganizácie spoločnosti a plánu pre uspokojenie veriteľov,“ uviedla spoločnosť.

Na snímke je Radoslav Valko, krajský riaditel Sophistic Pro finance a.s.
Neprehliadnite

Problémy Arca Capital hrozia aj iným. Môžu odhaliť pyramídové hry

Príprava a spustenie internej reorganizácie akciovej spoločnosti Arca Investments je úlohou krízového manažmentu, ktorý aktuálne spúšťa svoju činnosť. Firma zdôraznila, že ozdravný proces nijako negatívne neovplyvňuje fungovanie kľúčových projektov skupiny a dcérskych spoločností Arca Capital, ktoré zostávajú plne funkčné.

Problémy spojené s koronakrízou zasiahli aj spoločnosti Edymax Personal Management, Edymax Europe a Edymax Flexibility. Tie ovláda od minulého leta spoločnosť Manuvia spolu s podnikateľmi Danielom Bercelom a Marekom Kuchtom. Protimonopolný úrad vtedy schválil koncentráciu viacerých agentúr, ktoré ponúkajú sprostredkovanie práce za úhradu a dočasné zamestnanie. Firmy Eurotrade-SR, Edymax Flexibility, Edymax Europe a Edymax Personal Management sa tak spoločne stali jednotkou na slovenskom trhu dočasného zamestnávania.