Skupina Arca Capital varuje ľudí pred klamlivými letákmi s poplašnými správami, spoločnosť podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s distribúciou týchto letákov. Pre TASR to uviedla skupina s tým, že popiera informácie o úpadku a konkurze spoločnosti Arca Capital Slovakia a ostatných spoločností, ktoré sú terčom útokov.

,,Bezprecedentné útoky s cieľom vyvolať paniku boli zatiaľ zaznamenané voči spoločnostiam TeHo Topoľčany a TeHo Bardejov, ktoré prevádzkujú teplárne, ďalej voči spoločnosti Delia potraviny, prevádzkujúcej sieť maloobchodných predajní a kaviarní, a spoločnosti AAH Plastics, ktorá vyrába náhradné diely pre automobilky," špecifikovala spoločnosť.

Letáky a upozornenia obsahujú podľa skupiny vysoko zavádzajúce a klamlivé informácie rôzneho charakteru s cieľom vydesiť zákazníkov, klientov, zamestnancov a obyvateľov miest, kde skupina Arca pôsobí. ,,Autor letákov úmyselne a účelovo šíri hoaxy a iné nepravdivé informácie, ktorých cieľom je vyvolať vážne znepokojenie. Takéto konanie môže byť kvalifikované ako trestný čin šírenia poplašnej správy, ako aj trestný čin poškodzovania cudzích práv," dodala spoločnosť.

Arca Capital
Neprehliadnite

Arca má vraj strategického investora z Londýna, píše o tom v liste klientom

,, V letákoch týkajúcich sa spoločností TeHo Topoľčany a TeHo Bardejov sa ďalej objavili informácie, že obyvatelia miest Topoľčany a Bardejov majú počas najbližšieho zimného vykurovacieho obdobia očakávať výpadok kúrenia a dodávok teplej vody," spresnila skupina.

,,Skupina Arca Capital kategoricky odmieta všetky informácie uvedené v spomínaných letákoch a dôrazne upozorňuje, že ide o informácie nezakladajúce sa na pravde, ktoré nielenže predstavujú útok na spoločnosti zo skupiny Arca Capital, ale sú spôsobilé vyvolať vážnu paniku a strach medzi obyvateľmi jednotlivých miest, prípadne zamestnancami či dodávateľmi jednotlivých firiem," vyjadrila sa skupina. Takisto popiera všetky informácie o úpadku a konkurze spoločnosti Arca Capital Slovakia a ostatných spoločností, ktoré sú terčom tohto útoku.

Velic Rastislav, Arca Capital
Neprehliadnite

Arca lavíruje medzi oddlžením a konkurzom. Veritelia môžu zaútočiť na jej zdravé dcéry