Na svete nie je firma, ktorá by dokázala konkurovať spoločnosti Apple v objeme voľného kapitálu a pozitívneho cashflowu. A nie je ani veľa takých, ktoré by jej dokázali konkurovať v počte a množstve inžinierskych, technologických a manažérskych talentov.

Šéf Volkswagenu Herbert Diess už dlho hovorí o paradigmatickej zmene automobilového priemyslu.  Automobily budúcnosti budú viac mobilmi ako súčasnými autami. Práve on povedal, že najväčšie automobilky na svete v roku 2030 budú Tesla a Apple.

Kým nábeh Tesly je momentálne jasne viditeľný, nábeh Applu je v očiach verejnosti zanedbateľný. Kalifornská firma je ohľadom svojich projektov obzvlášť tajnostkárska. O tom, že pracuje na vlastnom vozidle, sa hovorí už od roku 2014, no v roku 2017 sa projekt utlmil.

Tesla a Vianoce
Neprehliadnite

Ľudia, čo nakúpili akcie Tesly, sa stali milionármi. Firma pritom takmer zbankrotovala

Posledné správy však tvrdia, že v roku 2020 sa všetko zmenilo. Apple investoval do nových ľudí a momentálne zamestnáva stovky inžinierov pracujúcich na projekte. Firma najala mnohých bývalých riaditeľov z Tesly a tiež inžinierov z BMW a Wyamo.

Je isté, že Apple nepríde s ničím podobným, čo je momentálne na trhu. Veci, na ktorých pracujú, sú o budúcnosti. Rovnako aj model, na základe ktorého budú vozidlá vyrábať, nebude mať nič spoločné so súčasným modelom fungovania automobiliek.

Média odhalili mnohé zaujímavosti ohľadom automobilového projektu Apple.

Tesla
Neprehliadnite

Dokedy porastú akcie Tesly? Kým potvrdzuje svoje ciele, nie je dôvod o nej pochybovať

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa