Informuje o tom portál Aktuality.sk, ktorý dodal, že informáciu redakcii potvrdili dôveryhodné zdroje. A. Vadala ale nebol jediný, koho zadržali.

Podľa denníka Korzár sú medzi zadržanými aj brat Antonina Vadalu Bruno Vadala a bratranec Pietro Catroppa.

Článok J. Kuciaka ukázal, ako fungujú na východe Slovenska vo vzájomnej koordinácii zástupcovia štyroch rodín z prostredia talianskej Kalábrie, rodiska mafiánskej skupiny 'Ndrangheta.

Okrem Vadalovcov a Cinnanteovcov ide o rodiny Rodovcov a Catroppovcov. Ich hlavným slovenským biznisom sa stalo poľnohospodárstvo.

Aktualizácia 10:40 Tibor Gašpar je priamo na mieste zatýkania. Novinárom povedal, že zaistených bude pravdepodobne desať osôb.

Aktualizácia 14:30 Policajný prezident poobede svoje vyhlásenie spresnil, polícia zadržala 7 ľudí. Z jedného z michalovských domov podľa denníka Korzár vyviedli muža, ktorý si zakrýval tvár. Dom zrejme patrí Diegovi Rodovi, ktorý sa v článku Jána Kuciaka o talianskej mafii na východe spomínal tiež.

T. Gašpar potenciálnu drogovú stopu, o ktorej informoval po prvý raz včera, vo štvrtok viac-menej vylúčil.

Razia prebieha paralelne aj v dome na Ružovej ulici 12 v Trebišove, kde by mala podľa katastra sídliť firma AV-Real. Tú mal vlastniť Antoninov brat Sebastiano Vadala.

Antonina Vadalu zadržala NAKA, celkom zatkli 7 osôb

Antonino Vadala Zdroj: Facebook