Hoci vlani koncom leta reťazce ako napríklad Tesco hrdo hlásili, že v predajniach alebo distribučných centrách nemali žiadneho nakazeného pracovníka, v súčasnosti je situácia zrejme iná. Pravdepodobnou príčinou sú nové mutácie koronavírusu, z ktorých je na Slovensku potvrdená minimálne jedna, zhruba o 70 percent nákazlivejšia britská mutácia.

Na snímke je Karoly Szalai, generálny riaditeľ Metro Cash & Carry Slovensko od roku 2019.
Neprehliadnite

Šéf Metra Szalai: Nevylučujem možnosť akvizícií

Výpadky v menších obciach

TREND s otázkou o miere nákazy medzi zamestnancami oslovil všetky väčšie reťazce na Slovensku. Otvorene odpovedal zástupca Coop Jednota a zároveň prezident Zväzu obchodu Martin Katriak. Podľa neho je v tomto období infikovaných približne 13 až 17 percent pracovníkov, čo je mimoriadne komplikovaná situácia, najmä pokiaľ ide o menšie obchody s tromi až siedmimi zamestnancami, ktoré sú prevažne na vidieku.

„Domnievam sa, že na Slovensku je zatvorených z titulu pandémie už zhruba sto obchodov, a keď situácia bude pokračovať týmto tempom, môžeme sa dostať k vyšším číslam, čo by mohlo ohroziť zásobovanie obyvateľstva najmä na vidieku. Viete, keď sú chorí zamestnanci obchodu vo veľkej predajni, s pätnásť a viac zamestnancami, pri šikovnom a rozumnom rozložení pracovných zmien, je to iná situácia, ako keď sú v predajni s menším počtom zamestnancov chorí dvaja alebo traja z nich,“ vysvetľuje M. Katriak. Dodáva , že vtedy nezostáva nič iné len predajňu zavrieť.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa