Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics by mala vo 4. kvartáli dosiahnuť rekordný prevádzkový zisk v prepočte vyše 11 miliárd eur. Firma ťaží najmä z výroby pamäťových čipov, dopyt po ktorých sa dlhodobo drží na vysokej úrovni.

Farmaceutická firma Biogen.
Neprehliadnite

Samsung rokuje o kúpe americkej farmaceutickej firmy Biogen

Na rekordnom zisku sa zhodlo 14 analytikov

Prevádzkový zisk najväčšieho svetového výrobu smartfónov a pamäťových čipov by mal za 4. kvartál minulého roka dosiahnuť 15,2 bilióna wonov (11,24 miliardy eur), ukázal prieskum spoločnosti Refinitiv na vzorke 14 analytikov. Ak sa odhad potvrdí, bude to znamenať medziročný rast o 68 percent, pričom by tesne prekročil doterajší rekord za 4. kvartál z roku 2017. Vtedy dosiahol 15,15 bilióna wonov.

WA 16 Si-an - Zdravotný pracovník v špeciálnom ochrannom odeve odoberá vzorky počas testovania na ochorenie COVID-19 v testovacom centre v meste Si-an na severozápade Číny v utorok 21. decembra 2021. Čínske úrady v stredu 22. decembra 2021 nariadili uzatvoriť 8-miliónové mesto Si-an po náraste prípadov nákazy koronavírusom. FOTO TASR/AP 

In this photo released by China's Xinhua News Agency, a worker wearing a protective suit collects a throat swab sample at a COVID-19 testing site in Xi'an in n
Neprehliadnite

Výrobu čipov v Číne ohrozujú koronavírusové reštrikcie, varujú Samsung a Micron

Rastie aj mobilná divízia

Zisk divízie čipov sa odhaduje na 9,7 bilióna wonov. V prípade potvrdenia prognózy by to znamenalo zvýšenie zisku na viac než dvojnásobok oproti štvrtému štvrťroku 2020. Za dané obdobie dosiahol zisk divízie čipov Samsungu 3,85 bilióna wonov.

Prevádzkový zisk mobilnej divízie by mal podľa analytikov dosiahnuť za posledný kvartál minulého roka zhruba 3 bilióny wonov. To by znamenalo rast o 24 percentný rast. Juhokórejský koncern oznámi predbežné výsledky v piatok 7. januára.

JB 24 Washington - Vysvietená budova amerického Kapitolu vo Washingtone 2. decembra 2021. Senát Kongresu USA schválil vo štvrtok návrh zákona, ktorý zabezpečí financovanie federálnych inštitúcií na ďalších 11 týždňov. Niekoľko hodín predtým schválila návrh Snemovňa reprezentantov Kongresu USA. Opatrenie teraz smeruje na podpis k prezidentovi Joeovi Bidenovi.
Podľa agentúry AFP hlasovalo v Senáte za návrh 69 senátorov, proti bolo 28. Snemovňa reprezentantov vedená demokratmi prijala opatrenie pom
Neprehliadnite

Čína by mohla získať polovodiče od Samsungu, LG aj TSMC, ale má to americký háčik