Čína by nemala šíriť ruskú propagandu v prípade vojny na Ukrajine, vyhlásil americký veľvyslanec v Pekingu Nicholas Burns. Píše o tom stanica Sky News.

Burns vo svojom prejave na Svetovom mierovom fóre v Číne vyjadril nádej, že hovorcovia čínskeho ministerstva zahraničných vecí prestanú opakovať „ruskú propagandu" a obviňovať NATO z vojny na Ukrajine.

„Dúfam, že aj hovorcovia ministerstva zahraničných vecí prestanú klamať o amerických laboratóriách na biologické zbrane, ktoré na Ukrajine neexistujú," vysvetlil.

Burns takisto povedal, že vojna na Ukrajine je "najväčšou hrozbou pre globálny svetový poriadok".

Počas fóra veľvyslanci USA, Spojeného kráľovstva a Francúzska kritizovali Rusko za jeho agresiu na Ukrajine, čo však ruský veľvyslanec Andrej Denisov odmietol.

Ďalšie dôležité správy

JB 17 Peking - Vojaci Čínskej ľudovej oslobodzovacej armády (PLA) s ochrannými rúškami na zabránenie šíreniu nového koronavírusu hliadkujú pri vstupe do Zakázaného mesta počas Čínskeho národného ľudového kongresu (NPC) v Pekingu 25. mája 2020. Na tohtoročnom zasadnutí národného parlamentu budú podľa očakávania dominovať ekonomické témy a zdravotná starostlivosť. Zasadnutie sa koná v čase zhoršeného napätia so Spojenými štátmi v obchodnej a politickej oblasti v súvislosti s pandémiou koronavírusu
Neprehliadnite

Čína vyzvala NATO, aby sa vyvarovalo vytváraniu konfliktov v Ázii