Americká Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC) nenašla vhodného kandidáta na prevzatie skrachovaného finančného ústavu Silicon Valley Bank (SVB) v celom rozsahu sa prikláňa k variantu jeho rozpredaja po častiach. S odvolaním sa na zdroje oboznámené s vývojom o tom informovala agentúra Bloomberg. Predtým uviedla, že ponuku na prevzatie SVB zvažovala americká banková spoločnosť First Citizens BancShares, pričom v hre bol ešte jeden vážny záujemca.

Ponuky na prevzatie banky mali pôvodne záujemcovia podávať do nedeľného rána miestneho času (popoludní SEČ). FDIC sa na ich základe mala rozhodnúť, či sa vydá prostredníctvom predaja celej finančnej spoločnosti alebo jej rozdelenia na časti.

Podľa informácií Bloombergu regulátori momentálne uprednostňujú druhý variant a predlžujú lehotu na predkladanie ponúk v snahe rozšíriť skupinu záujemcov. Do stredy budú prijímať návrhy ohľadom prevzatia časti SVB Private Bank a do piatka sa môžu hlásiť potenciálni záujemcovia o takzvanú preklenovaciu banku, ktorú FDIC zriadila v dôsledku nútenej správy aktív a záväzkov SVB.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

First Citizens BancShares zvažuje kúpu skrachovanej banky Silicon Valley Bank