Americký minister pre vnútornú bezpečnosť Alejandro Mayorkas vyzdvihol v stredu dobrú spoluprácu s Francúzskom a EÚ v oblasti kybernetickej bezpečnosti a boja proti terorizmu, píše portál Euractiv.

Minister však varoval, že hrozby v oblasti kybernetickej bezpečnosti exponenciálne rastú a transatlantickí partneri musia aj naďalej úzko spolupracovať a zdieľať informácie.

Ministri sa zhodli

Rovnako sa vyjadril aj francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, s ktorým sa Mayorkas rozprával krátko po stretnutí s francúzskymi novinármi. Darmanin nazval ich spoluprácu excelentnou.

Hrozí ruská odveta

Mayorkas sa podľa portálu vyjadril, že úzka spolupráca je nevyhnutná, keďže väčšina americkej kritickej infraštruktúry v oblasti kybernetickej bezpečnosti je v rukách súkromného sektora. Americký minister takisto vyjadril svoje znepokojenie nad možnou odvetou Ruska v reakcii na solidaritu s Ukrajinou, pričom túto obavu s ním zdieľajú aj Európania.

Radikalizujú sa v USA

V súvislosti s terorizmom poukázal na skutočnosť, že hrozba sa v USA vyvinula zo zahraničnej hrozby na hrozbu spojenú s ľuďmi, ktorí sa už nachádzajú v USA, a prostredníctvom sociálnych sietí či online platforiem došlo pod vplyvom zahraničnej teroristickej ideológie k ich radikalizácii.

Ďalšie dôležité správy

Dangerous,Hooded,Hacker,Breaks,Into,Government,Data,Servers,And,Infects
Neprehliadnite

Rusko podniklo kyberútoky voči 42 krajinám, výnimkou je Estónsko