Senát Kongresu USA schválil vo štvrtok návrh zákona, ktorý zabezpečí financovanie federálnych inštitúcií na ďalších 11 týždňov. Niekoľko hodín predtým schválila návrh Snemovňa reprezentantov Kongresu USA. Opatrenie teraz smeruje na podpis k prezidentovi Joeovi Bidenovi.

WA 19 archív Washington - Na archívnej snímke z 5. februára 2018 je pečať amerického Federálneho rezervného systému (Fed) vo Washingtone. Ázijské akciové trhy zaznamenali v utorok 24. marca 2020 rast, keď zareagovali najmä na nové opatrenia americkej centrálnej banky na podporu ekonomiky. Náladu na trhoch však podporil aj nákup aktív zo strany japonskej centrálnej banky, na čo hlavný index tokijskej burzy zaznamenal najvýraznejší rast za vyše štyroch rokov. FOTO TASR/AP

  
FILE - In this Feb. 5
Neprehliadnite

Americká centrálna banka zrejme zrýchli obmedzovanie monetárnych stimulov

Podľa agentúry AFP hlasovalo v Senáte za návrh 69 senátorov, proti bolo 28. Snemovňa reprezentantov vedená demokratmi prijala opatrenie pomerom hlasov 221 k 212, uviedla agentúra AP.

Financovanie federálnych inštitúcií sa má skončiť v piatok o 23.59 h miestneho času. Legislatíva tak zabezpečí financovanie do 18. februára 2022, čím sa zabráni zatvoreniu federálnych orgánov, tzv. shutdownu.

Malá skupina republikánov hrozila spomalením prijatia legislatívy v Senáte na protest proti opatreniam Bieleho domu proti šíreniu koronavírusu. Táto skupina považuje opatrenia za "útoky na osobnú slobodu".

Socha slobody
Neprehliadnite

New York schválil oficiálne miestnosti pre zakázané drogy, užívatelia budú pod dozorom