„Systém HIMARS je na Ukrajine. Ďakujem môjmu (americkému) partnerovi a priateľovi (ministrovi obrany) Lloydovi Austinovi za tieto mocné zbrane. Leto bude pre ruských okupantov horúce a pre niektorých z nich to bude posledné leto," napísal Reznikov na sociálnej sieti Twitter.

Raketový systém HIMARS má dosah 70 kilometrov, čo je výrazne viac než delostrelectvo v súčasnosti používané ukrajinskou armádou. Spojené štáty o dodaní systému Ukrajine rozhodli po získaní záruk od jej prezidenta Volodymyra Zelenského, že ukrajinské sily ho nepoužijú proti cieľom na ruskom území.  TASR informáciu prevzala od agentúry AFP.

Ďalšie dôležité správy

JB 17 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na stretnutí s absolventmi najvyššej vojenskej školy v Rusku, v Kremli v Moskve 21. júna 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin delivers a speech during a meeting with graduates of the country's highest military schools at the Kremlin in Moscow, Russia, Tuesday, June 21, 2022. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Putin ešte nie je pripravený ukončiť vojnu na Ukrajine, tvrdí Jonathan Powell