Takáto forma financovania bola pre nich najprijateľnejšia. „Síce sme sa pozerali aj po iných možnostiach financovania rodičovskej dovolenky, ale žiadna pre nás nebola dostupná,“ povedal 31-ročný Shawn, ktorý pracuje v maloobchode. V situácii, kedy je „more plné úverových žralokov“, to môže byť dobrá voľba, komentoval server buzzfeed.com.

Na weboch ako je Kickstarter sa ľudia snažia získať prostriedky pre rôzne kreatívne a podnikateľské projekty. Osobné finančné kampane, kedy darcovia nezískajú za svoju podporu nijakú formu odmeny, sú ale stále častejšie, povedal Ethan Mollick z Wharton Business School, ktorý tento fenomén skúma.

Vyberanie peňazí „od priateľov a rodiny“ je tak podľa neho najvýhodnejším spôsobom, ako získať potrebnú sumu, a to z mnohých dôvodov. Darcovia totiž neočakávajú, že od obdarovaného získajú peniaze späť, ako je to pri investoroch.

Súkromné ​​osoby môžu žiadať pokrytie nákladov na starostlivosť o dieťa počas krízovej situácie alebo nákladov na dopravu k odbornému lekárskemu vyšetreniu. Rovnako môžu žiadať o peniaze na veci, o ktoré prišli pri nejakej katastrofe a ktoré nepreplatí poisťovňa. Podobné financovanie umožňujú platformy, ako napríklad GoFundMe, GiveForward, YouCaring a Generosity, ktoré si za sprostredkovanie účtujú ​​percento.

Spoločnosť Blackbaud, ktorá týmto webom poskytuje technologickú podporu, odhaduje, že v USA medziročne vzrastie financovanie prostredníctvom crowdfunding až o 25 percent. Hodnota darov realizovaných na GoFundMe v roku 2015 predstavovala cez jednu miliardu dolárov.