Americká investičná spoločnosť KKR & Co. predložila ponuku na kompletné prevzatie skupiny Telecom Italia. Cieľom je reštrukturalizácia problémovej talianskej telekomunikačnej firmy, ktorej trhová hodnota počas uplynulých 5 rokov klesla približne o polovicu, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje oboznámené so záležitosťou.

Ponuka nebola zverejnená

KKR plánuje oddeliť pevnú sieť od zvyšku skupiny, aby získala solídne tržby z regulovaných cien, uviedli zdroje pod podmienkou, že zostanú v anonymite, keďže ponuka nebola zverejnená.

porsche
Neprehliadnite

Porsche chce byť Ferrari a Tesla zároveň. Investori sú opatrní

Správna rada Telecom Italia na čele s jej šéfom Salvatorem Rossim sa stretne v nedeľu popoludní, aby prehodnotila predbežnú ponuku KKR.

Pevná sieť je najhodnotnejším aktívom skupiny, ktorý je tiež hlavným cieľom KKR. Akcie Telecom Italia sa tento rok oslabili o viac než 8 percent a trhová hodnota skupiny klesla na 7,4 miliardy eur.

Nespokojnosť s výsledkami

Agentúra Bloomberg už skôr tento mesiac priniesla správu, že KKR uvažuje o prevzatí optickej divízie Telecom Italia, FiberCop, v ktorej minulý rok získala podiel 37,5 percenta za 1,8 miliardy eur.

Výkonný riaditeľ Telecom Italia Luigi Gubitosi je pod rastúcim tlakom najväčšieho akcionára skupiny, ktorým je francúzsky mediálny konglomerát Vivendi SE. Koncern nie je spokojný s výsledkami skupiny, ktorej akcie počas uplynulých 5 rokov padli približne o 50 percent.

Na ilustračnej snímke logo spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel.
Neprehliadnite

Rezort hospodárstva rozhodol, že v roku 2022 bude výkupcom zelenej elektriny SPP