Spoločnosť Caterpillar Inc. otvorila v Košiciach centrum pre vývoj digitálnych aplikácií. Do konca roka plánuje prijať desiatky IT pracovníkov, v najbližších rokoch to majú byť až stovky zamestnancov, investícia bude v miliónoch dolárov. Oznámili to v Košiciach predstavitelia spoločnosti.

Centrum bude mať na starosti vývoj softvérových produktov pre americkú spoločnosť, ktorá je známa výrobou a predajom strojov a motorov. „V Európe sme v podstate jediné primárne vývojové centrum, ktoré má rásť,“ uviedol riaditeľ Caterpillar Slovakia, s. r. o., Marek Uhrín.

Nábor pracovníkov sa už začal, plánom je získať ich niekoľko desiatok do konca roka. „Predpokladáme ich stovky, nemáme presný časový rámec, ale cieľom je zamestnať najlepších ľudí. Zatiaľ nemáme presnú sumu investícií, ale určite to budú milióny dolárov,“ povedal viceprezident Caterpillar Inc. Ogi Redzic.

Súčasťou aktivít centra bude spolupráca s košickými univerzitami.

Ďalšie dôležité správy

PK 16 archív Fort Lauderdale - Na archívnej snímke z 8. mája 2019 vľavo kompaktný pásový nakladač Caterpillar 279D a v pozadí vpravo malé hydraulické rýpadlo Caterpillar 308E2 CR na mieste demolácie vo Fort Lauderdale v americkom štáte Florida. Americká spoločnosť Caterpillar zvýšila v 3. kvartáli zisk, ktorý prekonal očakávania Wall Street. Robustný dopyt rovnako ako zvýšenie cien jej pomohol vykompenzovať zdraženie materiálov a dopravy. FOTO TASR/AP

FILE - This May 8, 2019 photo shows a Cater
Neprehliadnite

Tržby aj zisk koncernu Caterpillar v prvom štvrťroku vzrástli