Novú priemyselnú zónu plánuje vybudovať pri obci Kútniky v okrese Dunajská Streda americká spoločnosť Panattoni Development Company. Projekt s názvom Panattoni Park Dunajská Streda bude mať rozlohu 286 263 štvorcových metrov, po vlaňajšom otvorení industriálnej zóny pri košickom letisku ide už o druhý projekt spoločnosti na Slovensku. Informoval o tom generálny riaditeľ Panattoni pre ČR a SR Pavel Sovička.

Zámer teraz prejde procesom posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA. „Má potenciál prilákať zahraničných investorov a vytvoriť stovky nových pracovných miest. Som teda presvedčený, že pomôže aj oživiť regionálnu ekonomiku, spomaľujúcu v dôsledku opatrení na zamedzenie šírenia epidémie," uviedol Sovička.

automobilky
Neprehliadnite

Automobilový priemysel zrejme pribrzdí zotavovanie ekonomík v strednej Európe

Panattoni Development Company patrí k najväčším svetovým developerským spoločnostiam. Od začiatku činnosti v strednej Európe v roku 2005 spoločnosť dokončila dohromady vyše 10 miliónov m2 priemyselných priestorov v Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Veľkej Británii.