Americký internetový obchod Amazon dnes v Británii otvoril svoj prvý kamenný obchod s potravinami bez pokladníc mimo Spojené štáty. Otvorenie obchodu Amazon Fresh je ďalším krokom v ambicióznom pláne firmy predávať potraviny po celom svete. Amazon verí, že kamenné obchody sú dôležité preto, aby získal časť vysokých výdavkov spotrebiteľov za potraviny, čo je kategória, v ktorej ešte nedominuje, napísala agentúra Reuters.

Amazon
Neprehliadnite

Amazon v utorok spustil predaj cez poľskú webovú stránku

V USA už Amazon pracuje na zvýšení podielu v predaji potravín. V roku 2017 kúpil reťazec Whole Foods Market a testuje záujem zákazníkov o ďalšie formáty. Okrem iného má 26 menších obchodov s potravinami bez pokladní nazvaných Amazon Go, dva väčšie obchody Amazon Go Grocery a desať supermarketov Amazon Fresh.

Rovnako ako v obchodoch Amazon Go budú aj zákazníci londýnskeho obchodu vpustení dnu po naskenovaní aplikácie v smartfóne. Stropné kamery a senzory váhy v regáloch zistia, čo si zákazník pridal do tašky alebo vrátil späť. Po opustení obchodu mu bude suma za nákup strhnutá z platobnej karty. Obchod ponúkne aj službu vyzdvihnutia internetovej objednávky