Televízia al-Džazíra, sídliaca v Katare, zverejnila videozáznam, ktorý zachytáva chladiarenský vozeň s telami ruských vojakov zabitých na Ukrajine. Informovala o tom agentúra UNIAN.

Podľa nej novinári al-Džazíry dostali exkluzívny prístup na miesto zhromažďovania tiel ruských vojakov v oblasti Kyjeva, ktoré tam po ústupe „velenie Ruskej federácie ponechalo napospas osudu".

Na záberoch vidno fragmenty uniformy ruskej armády, nepriestrelné vesty ruskej výroby, ako aj insígnie, podľa ktorých mŕtvi patrili k elitným ruským jednotkám. Vo veciach vojakov sa našli aj zlaté šperky ukradnuté civilistom, píše UNIAN.

Video bolo zverejnené v rámci obsiahlej reportáže venovanej oslavám Dňa víťazstva v Moskve. Al-Džazíra na margo vojenskej prehliadky na Červenom námestí uviedla, že „zatiaľ čo Rusko pripravuje demonštráciu sily na oslavu výročia víťazstva v druhej svetovej vojne, realita jeho bitky na Ukrajine sa zdá byť oveľa pochmúrnejšia".

Podľa al-Džazíry ukrajinská armáda tvrdí, že od začiatku ruskej invázie z 24. februára bolo na Ukrajine zabitých viac ako 25.000 ruských vojakov, zatiaľ čo podľa ruského ministerstva obrany ich zahynulo menej ako 1 300.

Ďalšie dôležité správy

Ukrainian soldiers inspect the wreckage of a destroyed
Neprehliadnite

Rusko stiahlo z okolia Kyjeva dve tretiny vojakov, idú do Bieloruska