V nasledujúcich dňoch by mal trend poklesu cien benzínu a nafty pokračovať. Informovala o tom TV Markíza, ktorá sa odvoláva na slová analytikov. Tí avizujú, že zlacňovanie by malo zatiaľ trvať v najbližších dvoch týždňoch.

Boris Tomčiak, analytik poradenskej spoločnosti Finlord, však tvrdí, že by sa mal pokles cien koncom augusta zastaviť.

Analytici očakávajú tieto cifry

Ceny pohonných látok ale podľa odborníkov neklesnú k sumám, za ktoré sme tankovali v predvojnovom období.

„Americký dolár posilnil voči euru. Preto nemôžeme očakávať, že sa vrátime na predvojnové úrovne cien pohonných látok. Skôr je predpoklad poklesu cien benzínu do pásma 1,6 až 1,7 eura za 1 liter,“ uvádza pre TV Noviny František Burda, analytik spoločnosti FinGO.sk.

Tomčiak vidí situáciu podobne, pričom odhaduje, že sa cena v najbližších dvoch týždňoch pravdepodobne zníži na úroveň 1,7 eura za liter.

Budú musieť ísť s trendom poklesu cien

O poklese cien pohonných látok v uplynulých dňoch informovali aj Dáta bez pátosu. Tí na sociálnej sieti pripomenuli, že koncom júla na Slovensku benzín klesol o 4 centy a nafta o 3 centy medzitýždenne.

„Ťažko sa tým našim petrobarónom z centrálneho a z lokálneho MOLu lúči s vysokými maržami na čerpačkách. Budú ale musieť ísť s trendom poklesu cien ropy. V období prázdnin s vysokými predajmi palív ich znížeNIE ceny na stojane bolí dvakrát,“ podotýkajú.

Ďalšie dôležité správy

Ropné rameno
Neprehliadnite

Ceny ropy rastú, dopyt sa oslabuje. Na trhu stále prevládajú obavy z recesie