Program Európskej únie Pakt pre zručnosti významne pomáha firmám a pracovníkom v Európe.

Podľa prieskumu, o ktorého výsledkoch v pondelok na svojej webovej stránke informovala Európska komisia, z aktivít pri zvyšovaní kvalifikácie a pri rekvalifikácii v rámci paktu vlani profitovali dva milióny ľudí. Aktualizovaných alebo vytvorených bolo 15 500 výcvikových programov a členovia paktu do iniciatív v oblasti kvalifikácie investovali 160 miliónov eur.

Pakt pre zručnosti spája jednotlivé odvetvia, sociálnych partnerov, poskytovateľov vzdelávania, verejné úrady či služby zamestnanosti, čím podporuje kolektívny prístup pri riešení ťažkostí a nedostatkov v rozvoji kvalifikácie. To je osobitne dôležité v rýchlo sa meniacom svete práce a pre zelenú a digitálnu transformáciu.

Viac ako 80 percent oslovených v prieskume si cení podporu zo strany paktu pri zabezpečovaní konkrétnych výcvikových ponúk pre pracovníkov v Európe.

Pakt pre zručnosti začal svoju činnosť 10. novembra 2020. Najnovší prieskum jeho pôsobenia sa uskutočnil počas februára a marca tohto roka. Odpovedalo v ňom 461 členov paktu. Pakt pre zručnosti prispieva k cieľom EÚ, aby sa do roku 2030 najmenej 60 percent dospelých zúčastňovalo každý rok na výcviku a aby najmenej 78 percent populácie vo veku 20 až 64 rokov bolo zamestnaných.

Ďalšie dôležité správy

Websupport
Neprehliadnite

Takmer 60 percent Slovákov by uvažovalo o rekvalifikácii v prospech IT oblasti